Wykonujemy szczepienia przeciw COVID-19

Jak można się zapisać:
  1. Zarejestruj się elektronicznie przez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl i wybierz Punkt Szczepień Wielkopolskie Centra Medyczne Remedium,
  2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię 989 i poproś o wybranie Punktu Szczepień Wielkopolskie Centra Medyczne Remedium,
  3. Skontaktuj się z punktem szczepień rejestracja 61 821-76-00

Komunikat nr 14 Ministra Zdrowia

w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą[1] oraz dawką dodatkową uzupełniającą[2] schemat podstawowy.

 

  1. Szczepienie przypominające

Minister Zdrowia informuje, że mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej oraz Zespołu ds. Szczepień Ochronnych, od 2 listopada 2021 r. rozpoczną się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. 

Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki:

– Comirnaty w pełnej dawce 0,3 ml;

– Spikevax połowa dawki: 50 µg – 0,25 ml,

z uwzględnieniem w pierwszej kolejności podania szczepionki determinowanej szczepieniem podstawowym wykonanym szczepionkami Comirnaty lub Spikevax.

[1] Dawka przypominająca – podawana jest osobom zaszczepionym (te które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19) w celu poprawy, utrwalenia, przedłużenia ochrony po szczepieniu.

[2] Dawka dodatkowa uzupełniająca – podawana jest osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być nie wystraczająca (podawana w celu osiągnięcia optymalnej ochrony).

 

Leave a reply